«Ақмола облысы білім басқармасының Астрахан ауданы бойынша білім бөлімі Өндіріс ауылының жалпы орта білім беретін мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Коммунальное государственное учреждение «Общеобразовательная школа села Ондирис отдела образования по Астраханскому району управления образования Акмолинской области»

СоцСети

  

Ұйымдар тізімі

Галерея

Смотреть все>>>

Ашық сабақ Тақырыбы: 20-ға дейінгі сандарды қосу

07.12.2017

ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР

Математика

 

Күні: 30.11.17

Сынып:  

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны: -

 

Сабақтың тақырыбы

 

20-ға дейінгі сандарды

қосу

 

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

(оқу бағдарламасына сілтеме)

Оқушыларды 20-ға дейінгі сандарды ондықтан аттамай

ауызша қосу әдісімен таныстыру.

 

Сабақтың мақсаттары

 

 

қосу амалын ортақ элементтері

жоқ жиын-дардың бірігуі, азайтуды жиынның бөлігін ажыратып алу ретінде

түсінеді;

            ондықтан аттамай, 20 көлеміндегі сандарды (ондықтарды)

ауызша қосу және азайтуды орындайды;

            “+”, “–”, “=” таңбаларын қолданады.

 

Бағалау критерийлері

 

 

 

1. 20-ға дейінгі сандарды қоса алады.

2 Берілген тапсырмалар орындайды.

3. Екі таңбалы сандарды ажыратады.

 

 

Құндылықтарды дарыту

Адалдық,шынайы достққа.

 

Пәнаралық байланыс

Көркем еңбек.

 

АКТ қолдану дағдылары

Бейне жазба.

 

Тілдік құзыреттілік

Бірлікке,бірлікті.

 

Алдыңғы оқу:

 

 

Сандық сәуленің көмегімен

қосу және азайту.

 

Жоспар

 

Сабақтың

жоспарланған кезеңдері

 

Сабақтағы

жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

 

Сабақтың басы

 

                                       

2мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(с)

 Шаттық шеңбер

Математика сабағын

Мен меңгеріп аламын

Қазір есеп шығарып

Ата – анамды қуантып

Бес деген баға алып барамын

(қолдарынан ұстап оқушылар, бір - біріне жақсы тілектер тілейді)

Өткен сабақты

қайталау:

 

 

 

 

Математика оқулығы , бес саны.

 

Сабақтың ортасы

 

                                       5мин

                                          

 

 

 

 

                                      

 

 

5мин                                    

                                 

 

 

                                  

 

 

 

 

  6мин

 

 

                                                     

 

              2мин

 

3мин

 

 

 

 

 

 

4мин

 

 

 

 

8мин

 

(Ж) АКТ

Кіріспе тапсырма: Санау таяқшаларын пайда-ланып, екі таңбалы сандарды

модельдеу бойынша тәжірибе жұмысын ұйымдастырлады. Оқушыларға бума жасау үшін

санау таяқшалары мен резеңкелер таратып беріледі.

Дескриптор:

Екі таңбалы сандарды біледі.

Кері байланыс: Ауызша

Жаңа тақырыпты ашу:

Сабақта екі таңбалы сандарғабір таңбалы сандарды қосуды

үйренетіндерін ха-барлаймын. 14-ке 3 санын қосуды ұсынамын. Оқу-шылар 3

таяқшаны қосады. Оқушылардың әрекетін бақыланады.

 

(Ө)

Кел, ойнайық! Гүлдердін арасынан

есептің шешуін табу.      

13+4=?

14+5=?

11+3=?

  

 

 

Оқулықпен жұмыс:

99 бет «Шығарып көр» тапсырмасы.

Сергіту сәтті:

Музыка ойналады,оқушылар үйлерді айналып жүреді. Музыка тоқтағанда

оқушылар қолдарындағы құлыптарды тиесілі үйге қояды.

 

(Т)

Араласқан шарлар ойыны:

Жерде жатқан шарларды топен келіп алады. Шарларда жазылған сандар мен

таңбаларды қолдана отырып мысалдар құрастырады.

Дәптермен жұмыс:

Дәптердегі тапсырмалар орындалады.

 

 

20ға дейінгі сандар.

Суреттері

Бейне

жазба.

 

 

 

Санамақтар,

Резенкелер.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Гүлдер суретері және

есеп жазылған парақшалар.

 

Сабақтың соңы

 

2мин

 

 

 

 

                           3мин

 

 

 

 

 

 

Кері байланыс:

Бағдаршам.

Жасыл –түсіндім

Сары-Орташа

Қызыл- түсінбедім

 

Бірін-бірі бағалау фигуралар арқылы.

 

 

Бағдаршам

Суреті.

 

 

 

 

 

 

 

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай

жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап

отырсыз?

 

 

 

 

 

 

.Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін  тексеру жоспарыңыз?

 

 

 

 

Қолдау көрсету.

Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін

дұрыс қайталай алады.

 

.

 

 

Карта

Ауылдын суретті

 

Рефлексия

Сабақтың мақсатына жеттім бе?

Оқушылар не үйренді? Жоспарланған уақытты ұстандым ба? Жоспарыма қандай

өзгерістер енгіздім және неге?

 

 

Просмотров: 1496


Добавить комментарий



Включить данные в подпись

Текст